SZTUKA NAKŁADANIA WARSTW

Pharma oil skincare

Dlaczego To Takie Ważne, Żeby Nakładać Pielęgnację W Dobrej Kolejności?
Bądźmy szczerzy: piękna skóra to ambitny cel! Ale nie obawiaj się: dziś przybliżymy Ci tajemną broń, jaką jest nakładanie warstw. Przestrzegając tych zaleceń, zbliżysz się do sery gładkiej niczym szkło.

💖💖💖

Zasada #1: Pracuj na czystym płótnie 

Zanim zagłębisz się w świecie odpowiedniego stosowania warstw, upewnij się, że Twoja skóra jest czyś-ciut-ka. Użyj delikatnego środka myjącego, żeby pozbyć się zabrudzeń, nadmiaru sebum czy resztek wczorajszej pizzy (nie oceniamy).

Zasada #2: Gęste na lekkie

Gdy Twoja skóra jest świeża i czysta, pora się zabrać do rzeczy. Kluczem do sukcesu jest nakładanie najpierw najlżejszych produktów, a później dodawanie gęstszych. To trochę jak układanie pielęgnacyjnej lasagne (tyle że bez węglowodanów). 

Zasada #3: Serum: Ostateczne Starcie

Serum idealne? Raczej idealnie dopasowane. Poszukaj kosmetyku, który będzie wycelowany dokładnie w potrzeby i niedoskonałości Twojej skóry, np. nawilżającego, rozjaśniającego lub przeciwzmarszczkowego. Nałóż kilka kropli i delikatnie wklep je w skórę - jakbyś grała na twarzy mini koncert fortepianowy.

Zasada #4: Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj

Następny krok to krem nawilżający w dużej ilości. Tutaj też wybierz ten, który odpowie typowi Twojej skóry i jej potrzebom. Sucha skóra? Wybierz bogaty, głęboko nawilżający kosmetyk. Tłusta cera? W takim razie lepiej sprawdzi się lekka, beztłuszczowa formuła. A jeśli chcesz dodatkowy krok, zastosuj krem też na szyję i dekolt. Twoja skóra Ci podziękuje.

Zasada #5: Ostateczny szlif

W kolejności ostatni, ale bardzo ważny: SPF. Domknij pielęgnację warstwą kremu z filtrem przeciwsłonecznym, nawet jeśli jest pochmurno. SPF to Twój najlepszy sprzymierzeniec w walce ze szkodliwym promieniowaniem UV. Więc smaruj hojnie i wciel się w swoją wewnętrzną boginię (lub boga) słońca. 

💖💖💖

Dlaczego odpowiednia kolejność warstw jest taka ważna? Dzięki temu zwiększasz skuteczność poszczególnych produktów. Nakładanie ich inaczej może zadziałać odwrotnie, czyli minimalizować działanie składników aktywnych. Złotą zasadą jest nakładanie kosmetyków na twarz od najlżejszego do najgęstszego. Klasyczna rutyna pielęgnacyjna obejmuje środek myjący, tonik, serum, krem nawilżający i SPF - tak, pamiętaj o nim, nawet gdy jest pochmurno. 

Chcesz wyciągnąć ze swojej pielęgnacji maksymalne efekty?
Nakładaj produkty w kolejności od najlżejszej do najgęstszej konsystencji.

zastosowanie kosmetyków rano i wieczorem

Przypominajka: każdy reaguje inaczej na kosmetyki do pielęgnacji. Idealny produkt Twojej przyjaciółki może zostawić masakrę na Twojej cerze. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek, rozważ konsultację z dermatologiem, zanim wprowadzisz zmiany do swojej pielęgnacji. 

I to by było na tyle! Prosty i przystępny poradnik, jak nakładać kosmetyki w odpowiedniej kolejności. Pamiętaj, Pamiętaj, że pielęgnacja skóry polega na eksperymentowaniu, więc nie bój się mieszać i próbować, aż znajdziesz idealną kombinację dla swojej skóry. A teraz ruszaj po swoją idealną cerę! 

Komentarze

Zostaw pierwszy komentarz